8 روش تشخیص قرص هیرتامین اصل و تقلبی

8 روش تشخیص قرص هیرتامین اصل و تقلبی

قرص هیرتامین از جمله محصولاتی است که نمونه های تقلبی متعددی در بازار دارد. اما خبر خوب اینجاست که تشخیص قرص هیرتامین اصل نسبت به محصولات دیگر آسانتر است. چرا که نمونه های تقلبی این محصول تفاوت های آشکاری دارند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

 


 

1-کیفیت بسته بندی و چاپ طلاکوب

قرص هیرتامین اصلی دارای قوطی سفت است بطوریکه وقتی با دست آنرا میفشارید تغییر شکل نمیدهد و له نمیشود. درب محصول دارای پلمپ پلاستیکی یا همان پوشش شرینک است و معمولا دارای محلی برای پاره کردن شرینک بصورت نقطه چین است (در تصویر با فلش مشخص شده است) که در نمونه های تقلبی دیده نمیشود. هرچند این تنها نشانه اصل بودن محصول نیست. دو نشان طلاکوب در دو طرف ستاره هیرتامین وجود دارند که مطابق تصویر کاملا رفلکس نور دارند و طرحی منحصر بفرد دارند. هرگونه اختلاف در طرح و جلوه طلایی آن نشان دهنده آن است که محصول از کارخانه اصلی نمیباشد.

 

جعبه قرص هیرتامین اصل چه شکلی است

 


 

2-کیفیت چاپ لیبل مکمل هیرتامین اصلی

در نمونه اصلی قرص هیرتامین قسمت های سفید رنگ در بعضی مناطق دارای حاشیه بسیار کم است و قسمت طلاکوب بدون حاشیه و بدون اختلال در چاپ است. در نمونه های تقلبی خصوصا قسمت طلاکوب (نوشته advanced formula و … ) اختلال در چاپ مشاهده میگردد. همچنین در قسمت پشت و قسمت مشخصات و ترکیبات محصول علائم و طرح هایی دیده میشود. دقت داشته باشید که هرگونه اختلاف در طرح و رنگ و کیفیت چاپ با نمونه زیر ، میبایست با سختگیری زیاد مورد بررسی قرار گیرد.

 

کیفیت چاپ قرص هیرتامین اصلی

کیفیت چاپ پشت قرص هیرتامین اصلی

 


 

خرید قرص هیرتامین اصل با ضمانت

 


 

3-ابعاد بسته بندی قرص هیرتامین اورجینال

اگر به یک خط کش ساده دسترسی دارید این تست را انجام دهید. برای انجام این تست باید دقت کافی به خرج دهید. چرا که نمونه های تقلبی قرص هیرتامین تنها 5 میلی متر اختلاف سایز با نمونه اصلی دارند. قرص هیرتامین اصلی مطابق تصویر دارای ارتفاع یا طولی برابر با 10.5 سانتی متر، قطر بطری در کف آن 5 سانتی متر و قطر درب آن 4 سانتی متر است. هرگونه اختلاف در این ابعاد (حتی 0.5 سانتی متر) نشانه فیک بودن محصول است.

 

ابعاد و اندازه جعبه قرص هیرتامین اورجینال و اصل

 


 

4-وزن مکمل هیرتامین اصل، یک نشانه دقیق!

مطابق روال معمول در تیم کنترل کیفیت موج لند ، آزمون وزن کشی بر روی قرص هیرتامین نیز انجام شد. همانطور که میدانید این آزمون بسیار دقیق و با ترازوهای با دقت 0.1 گرم انجام میشود. جعبه باز نشده قرص هیرتامین به همراه شرینک و متعلقات آن وزنی برابر با 47 گرم دارد. هرگونه اختلاف وزن بیش از 2 گرم نشانه فیک و تقلبی بودن محصول است و از خرید آن خودداری فرمایید.

 

وزن قرص هیرتامین اصل

 


 

5-نشانه های کف بسته بندی هیرتامین اصلی

در کف بسته بندی هیرتامین نشانه هایی از قبیل شماره تولید (LOT) تاریخ تولید (EXP) و علائم دیگری همچون بازیافت، عدد 1 و … است که میتوانید با تصویر زیر مقایسه کنید. توجه داشته باشید که محل قرار گیری تاریخ انقضا و سری تولید میتواند متفاوت باشد و این مورد نشانه تقلبی بودن محصول نیست.

 

کف بسته بندی مکمل هیرتامین

 


 

خرید قرص هیرتامین اصل با ضمانت

 


 

6-برچسب قرص هیرتامین اصلی بی رنگ است

یکی دیگر از نشانه های قرص هیرتامین تقلبی ، برچسب آنهاست. بعضی از مکمل های هیرتامین تقلبی دارای برچسبی پشت نقره ای هستند و بی رنگ نیستند. در حالیکه نمونه اصلی مطابق تصویر زیر ، برچسبی بیرنگ دارد. طی بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که این برچسب الزاما بصورت کاملا صاف چسبیده نشده است. این موضوع در نمونه اصلی نیز دیده میشود در نتیجه معیاری برای تشخیص اصل و فیک نمیباشد.

 

برچسب قرص هیرتامین فیک و اصل

 


 

7-ظاهر کپسول های هیرتامین اصل آمریکا از نمای نزدیک

خوشبختانه نمونه های تقلبی ضعیف زیادی از هیرتامین وجود دارد که حتی نوع کپسول آنها ظاهری متفاوت دارد. ما تصویر از نزدیک کپسول اصلی و اورجینال هیرتامین را برای مقایسه شما قرار میدهیم. هرگونه اختلاف رنگ و ابعاد و نوع کپسول نشانه فیک بودن قرص هیرتامین است.

 

عکس کپسول هیرتامین اصل از نزدیک

عکس کپسول هیرتامین اصلی از نمای نزدیک

 


8-همه چیز درباره نمونه هیرتامینی که ساخت ایران است

اگر گشتی در داروخانه ها بزنید متوجه هیرتامین در قفسه های آنها میشوید. طبق بررسی هایی که ما در تیم کنترل کیفیت موج لند انجام دادیم متوجه شدیم که این محصول ساخت شرکت “افق تولید داروی پارس” است و همچنین دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی ایران است. اما از سوی دیگر ، خانم لیلا میلانی که صاحب امتیاز برند هیرتامین است در صفحه اینستاگرام رسمی خود نمونه فارسی نویس را تقلبی خواند! با توجه به اینکه هر دو طرف موثق و معتبر هستند از اظهار نظر در مورد اصل و یا تقلبی بودن قرص هیرتامین ایرانی فارسی نویس صرف نظر میکنیم و منتظر نتایج دقیق تر از بررسی های آزمایشگاهی میمانیم.

قرص هیرتامین ساخت ایران از نظر ظاهری تفاوت هایی دارد. در قسمت جلوی محصول بالا سمت چپ نشان مصرف روزانه 1 عدد با نمونه آمریکایی کاملا متفاوت است. بسته بندی ارتفاعی نزدیک به 11 سانتی متر دارد که از نمونه آمریکایی آن 0.5 سانتیمتر بلند تر است. همچنین توضیحات پایین بسته بندی بصورت متفاوتی چاپ شده است. قسمت توضیحات و ترکیبات بصورت کلی متفاوت است و بجای آرم و علائم اینستاگرام و پرچم آمریکا ، اطلاعات مربوط به مجوز های غذا و دارو و بارکدها درج شده است. در تصویر زیر میتوانید نمونه قرص هیرتامین ساخت ایران یا فارسی نویس را مشاهده نمایید.

 

قرص هیرتامین ساخت ایران

 


 

نکته مهم : اسکن کردن بارکد ها و QRCODE ها در تمامی محصولات آرایشی بهداشتی به هیچ وجه راه دقیقی برای تشخیص اصالت محصولات نیست. هر شخصی میتواند با مراجعه به وب سایت های تولید کننده بارکد انواع بارکد و QRCODE را با تنظیمات دلخواه خود و لینک دهی به هر وب سایتی بسازد. در نتیجه به هیچ عنوان در هیچ محصولی صرفا به بررسی بارکد و QRCODE بسنده نفرمایید.

بررسی فوق حاصل تلاش تیم کنترل کیفیت موج لند است و همانند تمامی بررسی های اصل و فیک دیگر در این وب سایت مدام در حال بروزرسانی میباشد. این مطالب صرفا جهت راهنمایی مشتریان گرامی برای انتخاب درست و حفظ سلامت آنان در مقابل خطرات ناشی از مصرف محصولات تقلبی میباشد.

 

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *