4 روش تشخیص قرص ایمدین اصل و تقلبی + عکس قرص ایمدین اصل

قرص ایمدین اصل و تقلبی با عکس قرص امیدین اصل

4 روش تشخیص قرص ایمدین اصل و تقلبی + عکس قرص ایمدین اصل

 

ابتدا به این سوال پاسخ بدهیم که قرص ایمدین چیست؟! قرص ایمدین یک مکمل جوانساز پوست است که بخاطر میزان تاثیرگذاری اش بسیار مشهور و محبوب میباشد. بطوریکه 3 مرتبه بعنوان برترین مکمل مراقبت از پوست در کل انگلستان شناخته شده است. در این مطلب به بررسی نمونه اصلی و تقلبی قرص ایمدین پرداخته ایم تا مشتریان محترم معیاری مطمئن برای تشخیص اصل و فیک این محصول داشته باشند.

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد. ضمنا تمامی تصاویر بصورت اختصاصی و توسط تیم کنترل کیفیت موج لند تصویربرداری شده اند.

 


 

1-کیفیت چاپ جعبه قرص ایمدین اصلی

روی جعبه : همانطور که در عکس مشاهده میکنید روی جعبه ایمدین قسمت هایی از جنس طلاکوب وجود دارد (قسمت های زوم شده). مطابق تصویر در نمونه اصلی این قسمت ها کاملا با کیفیت بدون حاشیه اضافی و با درجه براقیتی که مشاهده میکنید میباشد. (فقط در قسمت مهر برجسته ممکن است مقدار بسیار کمی حاشیه در قسمت طلاکوب دیده شود). در نمونه های تقلبی گاها بقیه قسمت ها نیز دارای حاشیه و بی کیفیت و طلاکوبی بسیار براق تر از تصویر زیر میباشند.

در قسمت بالا-راست ، علامت شرکت HALEON مشاهده میگردد که اصلی ترین توزیع کننده قرص ایمدین میباشد. وب سایت رسمی مکمل ایمدین نیز متعلق به شرکت HALEON میباشد. توجه داشته باشید که این مورد دلیلی بر اصل یا تقلبی بودن محصول نیست. در بعضی نمونه ها که مربوط به توزیع کنندگان دیگر میباشند ، این علامت دیده نمیشود و بجای آن برند gsk یا pfizer در پشت بسته بندی دیده میشود. توضیحات کامل مربوط به توزیع کنندگان ایمدین را در صفحه اصلی این محصول در فروشگاه موج لند در این لینک مشاهده نمایید.

در قسمت پایین-راست ، مهر برجسته حاوی لوگوی رسمی ایمدین مشاهده میگردد. این علامت در نمونه های تقلبی نیز با همین کیفیت مشاهده شده است. درنتیجه معیارمناسبی برای بررسی نمیباشد. هرچند که عدم وجود آن نشانه تقلبی بودن محصول است.

 

عکس روی جعبه قرص ایمدین اصلی

 

پشت جعبه : این قسمت بدلیل جزئیات زیاد محل مناسبی برای بررسی اصل و فیک محصول میباشد. همانطور که در عکس مشاهده میکنید کیفیت چاپ در این قسمت کاملا بدون حاشیه، بدون به هم ریختگی در نوشته ها، عدم حاشیه در شکل ها و بدون غلط املایی میباشد. همچنین تاریخ و سری تولید مشاهده میگردد که کیفیتی مطابق با عکس زیر دارد.

نکته مهم در پشت جعبه این است که نمونه های مربوط به توزیع کننده های فایزر و جی اس کی در قسمت پایین جعبه مطالب متفاوتی دارند و فاقد تاریخ انقضا و سری تولید میباشند. اما این موضوع دلیل بر تقلبی بودن آنها نیست و برای بررسی بیشتر باید موارد دیگر که در ادامه خواهیم گفت را بررسی بفرمایید.

 

عکس پشت جعبه قرص ایمدین اصلی

 

سمت چپ جعبه : در سمت چپ جعبه همچنان کیفیت چاپ بسیار مطلوب، کیفیت طلاکوبی کاملا بدون حاشیه و مطابق عکس زیر است. هرگونه براقیت بیش از اندازه یا حاشیه زاید در نوشته ها و قسمت طلاکوب مورد تایید نمیباشد.

 

عکس سمت چپ جعبه قرص ایمدین اصلی

 

سمت راست جعبه : همانند قسمت قبلی در این قسمت هم مهم ترین نشانه کیفیت چاپ و عدم حاشیه زاید در هیچ یک از قسمت های سمت راست جعبه میباشد. درنمونه های تقلبی عموما کیفیت قسمت طلاکوبی یا بسیار براق تر است یا دارای حاشیه زاید در بعضی نقاط است.

 

عکس سمت راست جعبه ایمدین اصل

 

بالای جعبه : برند ایمدین بهمراه شعار آن بصورت طلاکوب مطابق عکس زیر درج شده است. معیار در این قسمت نیز صرفا کیفیت چاپ میباشد. اگر تشخیص تا اینجا برایتان سخت بوده به روش های دقیق تری در ادامه خواهیم که بسیار مطمئن تر و آسانتر هستند.

 

بالای جعبه قرص ایمدین اصل و تقلبی

 


 

خرید قرص ایمدین اصل

 


 

2-درب و داخل جعبه مکمل ایمدین

وقتی درب جعبه ایمدین مدل بالای 40 سال را باز میکنید داخل آن زرد رنگ است و همان لوگو و شعار روی درب، پشت درب نیز به رنگ سفید نوشته شده است. در انیجا نیز کیفیت چاپ کاملا بی نقص است. کمی پایین تر در داخل جعبه ، قسمت پشت لوگو اصلی، دقیقا مطابق قسمتی که در عکس زیر با نقطه چین مشخص شده ، تورفتگی نشانه ی ایمدین را باید مشاهده بفرمایید. بررسی این قسمت با کشیدن دست راحت تر میباشد. در بعضی نمونه های فیک و تقلبی دیده شده که این تورفتگی در پشت جعبه وجود ندارد.

 

عکس داخل جعبه قرص ایمدین اصل

 

مورد دیگر که باید به آن توجه نمایید ، نوع خم و چفت در کف جعبه و زبانه های درب جعبه است که میبایست دقیقا مطابق با عکس های زیر باشد. هرگونه مغایرت مورد تایید نمیباشد و باید بررسی گردد.

همچنین قسمتی از جعبه که روی لبه دیگر قرار گرفته و در واقع قسمت پایان مقوا و قسمت چسب کاری میباشد باید دقیقا در این ناحیه که در عکس سمت راست با فلش مشخص شده است قرار گرفته باشد.

 

عکس کف جعبه ایمدین و زبانه های در جعبه اصلی

 


 

3-وزن و ابعاد جعبه قرص ایمدین اصل

همانند همیشه یکی از دقیق ترین تست ها که توسط تیم کنترل کیفیت موج لند انجام میشود ، آزمون توزین یا وزن کشی و آزمون اندازه گیری ابعاد است. مطابق نتایج آزمایشات کنترل کیفی ، عمق جعبه قرص ایمدین اصلی مدل Time Perfection بسته 120 عددی برابر با 5.9 سانتی متر ، ارتفاع یا طول آن 13 سانتی متر و عرض جعبه 10 سانتی متر است که در عکس زیر به خوبی نشان داده شده است. هرگونه مغایرت فاحش بیش از 0.5 سانتی متر در این ابعاد نشانه تقلبی بودن محصول است.

همچنین این جعبه در حالت پر 110.5 گرم و در حالت خالی (فقط مقوای جعبه) 21.5 گرم وزن دارد که در عکس زیر نشان داده شده است. توجه فرمایید که این تست ها نیازمند ابزار دقیق و دقت بسیار بالا در هنگام اندازه گیری است. هرگونه مغایرت فاحش بیش از 2 گرم در این اوزان نشانه تقلبی بودن محصول است.

 

عکس از ابعاد بسته بندی جعبه قرص ایمدین عکس از وزن جعبه قرص ایمدین

 


 

4-جزئیات ،ابعاد و وزن هر ورق قرص ایمدین و ظرف حاوی قرص ها

هر ورق قرص ایمدین اصل دارای جزئیاتی است که در عکس مشاهده میفرمایید. پایین-وسط هر ورق قرص تاریخ انقضا و شماره تولید قرص حک شده است. پشت هر ورق لوگو ایمدین با ترتیب و نقشی که در عکس مشاهده میکنید چاپ شده است. توجه داشته باشید که مکان این طرح حا میتواند متفاوت باشد اما ترتیب آنها باید به شکل زیر باشد.

 

عکس قرص ایمدین اصل

 


 

خرید قرص ایمدین اصل

 


 

مورد بسیار دقیق دیگر که برای بررسی اصل و تقلبی قرص ایمدین مورد بررسی قرار میگیرد ابعاد و وزن هر ورق قرص ایمدین اصل و ظرف مقوایی است که درون بسته بندی قرار دارد و حاوی این ورق قرص هاست.

بر اساس نتایج آزمایش کنترل کیفی ، هر ورق قرص ایمدین مدل Time Perfection اصلی ، طولی برابر با 11.4 سانتی متر ، عرض 7.8 سانتی متر و وزنی حدود 8.25 گرم دارد. بدیهی است هرگونه اختلاف بیش از 0.5 سانتی متر در ابعاد و بیش از 1 گرم در وزن نشانه تقلبی بئدن محصول است. (تست وزن بر روی 3 نمونه مختلف انجام شده که در عکس مشاهده میفرمایید.)

 

ابعاد هر ورق قرص ایمدین اصلی

وزن هر ورق قرص ایمدین اصلی

 


 

پشت و روی ظرف مقوایی داخل جعبه ایمدین که حاوی ورق های قرص ها است ، برند امیدین با الگوی تکرار شونده چاپ شده است که در عکس زیر با فلش مشخص شده است. همچنین این جعبه بصورت خالی دارای وزنی برابر با 22.9 گرم ، طول 12.5 سانتی متر و عرض 9.5 سانتی متر است. هرگونه مغایرت بیش از 2 گرم در وزن و بیش از 0.5 سانتی متر در ابعاد نشانه تقلبی بودن محصول میباشد.

 

عکس جعبه مقوایی داخل بسته بندی قرص ایمدین

 


 

نتیجه گیری

  1. کیفیت چاپ در بسته بندی قرص ایمدین اصل بسیار بالا و بدون حاشیه زاید در قسمت های طلاکوب آن است.(غیر از قسمت مهر برجسته)
  2. داخل جعبه قرص ایمدین زرد رنگ و پشت لوگو از داخل جعبه دارای فرورفتگی است که با لمس دست احساس میشود. این مورد در بعضی از نمونه های تقلبی دیده نشده است.
  3. وضعیت خم کاری و چسب کاری جعبه قرص ایمدین اصل دقیقا میبایست مطابق با عکس های بالا باشد. هرگونه مغایرت مورد تایید نیست و میتواند نشانه تقلبی بودن محصول باشد.
  4. ابعاد جعبه قرص ایمدین اصلی 13*10*5.9 سانتی متر است.
  5. وزن جعبه در حالت پر 110.5 گرم و در حال خالی (فقط مقوا) 21.5 گرم است.
  6. هر ورق قرص ایمدین ابعادی برابر با 11.4*7.8 سانتی متر و وزن 8.25 گرم است.
  7. ظرف مقوایی حاوی قرص های دارای چاپ تکرار شونده ایمدین است و ابعادی برابر با 12.5*9.5 سانتی متر و وزنی برابر با 22.9 دارد.
  8. با توجه به ابزار و دقت مورد نیاز برای بررسی های بالا پیشنهاد میشود برای اطمینان کامل از خرید خود حتما از مراکز معتبر و با سابقه مانند موج لند خرید کنید.

 

خرید قرص ایمدین اصل

 

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد. ضمنا تمامی تصاویر بصورت اختصاصی و توسط تیم کنترل کیفیت موج لند تصویربرداری شده اند.

 


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *