انتخاب رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب بهتر است با توجه به رنگ پوست صورت گیرد چرا که بیشتر ساعات روز بدون آرایش غلیظ (که رنگ پوست را به کلی تغییر دهد) سپری می شود. برای یافتن رنگ پوست خود راه هایی وجود دارد که در مقالات قبلی با هم به آنها پرداختیم و میتوانید از این لینک دوباره آن را مرور کنید.

بعد از اینکه رنگ پوست خود را بهتر یافتید، حال به نکاتی در رابطه با رنگ های مختلف مو خواهیم پرداخت:

قهوه ­ای گرم
طیف این رنگ شامل قهوه ­ای طلائی ،کاراملی، ماهاگونی ودارچینی ،عسلی و کهربائی است.
این رنگ مو برای پوست های خنثی مناسب است به شرطی که در آن سایه مناسبی انتخاب شود تا از رنگ پریده شدن چهره جلوگیری کند. قهوه­ای کاراملی متناسب با پوست زیتونی روشن که ته رنگ زرد یا سبز دارند است. این رنگ روی موی با زمینه یا ریشه تیره بسیار زیباست.

قهوه­ ای سرد
طیف این رنگ شامل شکلاتی تیره،قهوه­ ای تیره، بلوطی و موکا است.
رنگ قهوه­ ای معمولاً برای همه پوست ها مناسب است، اما برای افرادی که پوستی با رنگ گرم دارند، رنگ های سردتر این طیف مناسب تر می باشد تا ته رنگ زرد کمتر نمایان گردد. برای کسانی که پوست تیره ای دارند هایلایت های تیره و روشن این طیف رنگی بسیار جذاب و زیباست.

مشکی گرم
طیف این رنگ شامل موکای تیره و مشکی-قهوه ای است.
مشکی سرد برای پوست های تیره مناسب است،اضافه کردن رنگ های شکلاتی باعث گرم شدن و زیباتر شدن آن می­شود. کسانی که پوست خنثی و سرد دارند و قصد دارند رنگ موی تیره انتخاب کنند باید به سراغ این طیف رنگ بروند.

مشکی سرد
طیف این رنگ شامل مشکی، آبی-مشکی و رنگ شیرین بیان است.
رنگ مشکی بصورت تنها ولی در بیشتر مواقع با همراهی سایه ها نیز استفاده می شود. سایه های سردتر برای پوست های خنثی و سرد مناسب نیست، اما برای کسانی که پوست گرم یا ته رنگ های خنثی دارند (مانند زیتونی) تأثیر بسیار چشم­گیری روی رنگ چهره دارد.

بلوند گرم
طیف رنگ شامل کهربایی، کاراملی، طلایی، عسلی و رنگ تافی است.
رنگ گرم مانند بلوند مسی و عسلی و طلائی برای پوست هایی با رنگ خنثی و ته رنگ های سرد و همچنین کسانی که پوست زیتونی رنگ دارند یا پوستشان تیره است مناسب است.

بلوند سرد
طیف این رنگ شامل خاکستری، نقره ای، خاکی، پلاتینه، یخی، بژ و شرابی است.
این رنگ برای کسانی که پوست سفید با ته رنگ قرمز و کسانی که چشم خاکستری یا آبی دارند مناسب است، زیرا طیف های سرد باعث خنثی شدن قرمزی می­شود.

قرمز گرم
طیف این رنگ شامل بلوند توت فرنگی، مسی، کهربایی، زنگی و خرمایی است.
برای پوست های خنثی بلوند توت فرنگی رنگ بسیار مناسب است. می­توان رنگ های سرد و گرم را مخلوط کرد تا به یک رنگ گرم با یک سایه مسی-طلائی رسید. همچنین رنگ قرمز روشن گرم می­تواند حالت پوست رنگ پریده را خنثی کند. اما برای پوست های تیره مناسب نیست زیرا سایه سبز به آنها می­دهد.

قرمز سرد
طیف این رنگ شامل قرمز، قهوه ای تیره و بورگاندی است.
این رنگ برای کسانی که ته رنگ گلگون در چهره خود دارند و یا رنگ چهره شان گرم می باشد مناسب است. اما برای افرادی که پوست زیتونی رنگ دارند مناسب نیست زیرا در تضاد با قرمز، رنگ سبز در چهره شان بیشتر نمایان می­شود.

رنگ های رنگین­ کمانی
طیف ها در این نوع رنگ مو می تواند شامل هر رنگی که مورد علاقه شماست باشد.
در رنگ های رنگین کمانی تنها چند قانون وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. پوست تیره با رنگ موهای کمرنگ تر رنگ پریده به نظر می­رسد، در حالیکه رنگ های پررنگ تر ته رنگ های تیره را بیشتر مشخص می­کند. برای پوست برنزه باید از رنگ های پر رنگ مانند یاقوتی، بنفش پررنگ، و غیره استفاده کنید. رنگ آبی نیز برای افرادی با پوست طلائی مناسب است. نکته مهم دیگر این است که این نوع رنگ ها به سرعت شسته شده و از بین می­روند، پس باید از محصولات مخصوص برای حفظ آنها استفاده کنید تا ماندگاری آنها را روی موهای خود افزایش دهید.

کدهای روی بسته بندی های رنگ مو توضیحاتی را برای خریداران رنگ مو دارد که در انتخاب رنگ موی مناسب به کمک کننده است.
این کدهای رنگ بین المللی می باشند و در تمام رنگ موها به یک صورت نوشته می شوند. بر اساس کدهای نوشته شده روی تیوپ یا جعبه رنگ می توان به این نتیجه رسید که رنگ مو چقدر تیره یا روشن است و همچنین چه انعکاسی دارد.
هر رنگ مو یک شماره دو قسمتی دارد که به وسیله یکی از علائم ( . یا , یا / ) از هم جدا می شوند و براساس آن به 2 ویژگی رنگ مو می توان پی برد. عدد اول: تیره یا روشن بودن رنگ مو و عدد دوم: انعکاس آن (اگر انعکاس داشته باشد) را نشان می دهد. برای توضیحات کامل تر در مورد شماره رنگ مو میتوانید از این لینک استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *