تشخیص قرص فیتو اصل و فیک بهمراه تصاویر محصول

قرص فیتو اصل و فیک با تصویر

قرص فیتو اصل و فیک

مثل هر محصول محبوب دیگری، قرص فیتو نیز دارای نسخه های تقلبی و اصل در بازار میباشد. نسخه های فیک یا تقلبی این محصول شباهت زیادی به نسخه اصلی دارند. در نتیجه تنها راه اطمینان کامل از اصل بودن بودن قرص فیتو خرید از فروشگاه های با سابقه و مطمئن است. در اینجا به چند مورد از مواردی که عموما در قرص های فیتو مشاهده میگردد با تصاویر آنها اشاره میکنیم.

 

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

 


1- چسبندگی کپسول ها به یکدیگر و شیشه

 

چسبندگی قرص های فیتو

همانطور که بر روی عکس مشاهده میکنید این موضوع کاملا طبیعی است و نه تنها دلیلی بر فیک یا تقلبی بودن قرص نیست بلکه دلیل بر اصل بودن آن نیز میتواند باشد. البته دقت داشته باشید که این یکی از مواردی است که نشانه اصل بودن قرص فیتو شما میباشد. موارد دیگری نیز هست که در ادامه به آن میپردازیم.

 


 

2- اثر روغن زرد رنگ بر روی شیشه قرص فیتو

 

روغن در قرص فیتو

همانطور که روی تصویر مشاهده میکنید، بصورت طبیعی بخاری چرب و بی رنگ (به رنگ آب) بر روی شیشه دیده میشود که طبیعی است و اتفاقا یکی از دلایل اصل بودن محصول است. اما در بعضی از قرص های فیتو اثری از روغنی زرد رنگ بر روی شیشه مشاهده میگردد. این موضوع دلیلی بر فیک و تقلبی بودن محصول نیست اما یک نقص محسوب میگردد. این روغن همان مایعی است که درون کپسولها میباشد و میتواند به دلایل متعددی از درون یک یا چند کپسول نشت کرده باشد. بعنوان مثال تکان های شدید هنگام حمل و نقل یا کم و زیاد شدن فشار هوا هنگام حمل هوایی و … میتواند باعث ترکیدگی یا نشتی یک یا چند کپسول فیتو شود. با توجه به اینکه شما قبل از بازکردن محصول نمیتوانید بصورت دقیق تعداد قرص های آسیب دیده را تخمین بزنید، این میتواند یک نقص در محصول باشد. به این معنا که شما به هدف 120 کپسول خریدتان را انجام میدهید اما ممکن است تعداد کمتری کپسول سالم در شیشه وجود داشته باشد.

 


 

3- پاک شدن تاریخ و بچ نامبر با کشیدن انگشت و فونت نوشتاری ضخیم و بی کیفیت

 

فیتو اصل و فیک 1

یکی دیگر از مشخصه ها که در بعضی از نسخه های فیک قرص فیتو دیده میشود این است که اگر چندبار با انگشت (منظور ناخن نمیباشد) بر روی تاریخ و بچ نامبر بکشید پاک میشود. همچنین اگر به فونت های نوشتاری دقت کنید خواهید دید که یک حاشیه اضافی دارند و نسبت به نسخه اصلی کلفت تر و بی کیفیت تر هستند.

 


 

4- فونت نوشتاری بی کیفیت در مواردی که تاریخ و بچ نامبر حک نشده اند

 

قرص فیتو اصل و فیک 2

مطابق با تصویر ، نسخه هایی از قرص فیتو وجود دارند که تاریخ و بچ نامبر بر روی آنها درج نشده و شما نمیتوانید از تست قبلی متوجه اصل و فیک بودن محصول بشوید. در این موارد به فونت های نوشتاری دقت کنید. در نسخه اصلی این قرص، از فونتی نازک و با کیفیت و کاملا خوانا با رعایت فاصله ها استفاده شده است. اما در نسخه فیک این نوشته ها بصورت بی کیفیت و با فونتی نسبتا کلفت که فاصله های بین کلمات نیز در آن رعایت نشده استفاده شده است.

 


 

5- حاشیه زاید در تصاویر، لوگوی فیتو ، و نوشته ها

 

قرص فیتو اصل و فیک 3

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید ، لوگوی فیتو در نسخه فیک یک حاشیه اضافی دارد که در نسخه اصل دیده نمیشود. همچنین نوشته های روی محصول نیز دارای حاشیه هایی اضافی است که در نسخه اصلی دیده نمیشود و کاملا بدون حاشیه است و اختلالی در چاپ آن نیز مشاهده نمیگردد.

بروزرسانی : در بعضی از سری های جدید قرص فیتو اصل نیز مشاهده شده که حاشیه بسیار کمی پیرامون علامت فیتو شکل گرفته، با بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که این مورد اگر با فونت های به هم ریخته و حاشیه های زاید در نوشته ها نیز همراه باشد نشانه غیر اصل بودن محصول است اما اگر این موارد (مشخص شده در تصویر) درست است پس محصول اصل است و جای نگرانی ندارد.


 

6-شکل بیضی و رنگ قهوه ای دانه های قرص فیتو اصل و فیک

 

شکل قرص های فیتو اصل و فیک شکل قرص فیتو اصل

شکل و رنگ قرص های فیتو مورد دیگری است که در بعضی از نمونه های فیک این محصول بصورت های متفاوتی قابل مشاهده است. تنها شکل و رنگ و اندازه مورد تایید در قرص فیتو اورجینال همان موردی است که در تصویر مشاهده میکنید و ما بقی موارد همگی فیک و تقلبی هستند. قرص های فیتو براق و روغنی، به رنگ قهوه ای تیره (مطابق تصویر) ، و با شکلی بیضی شکل و با اندازه های یکسان و یکدست هستند.

 


 

خرید قرص فیتو اصل و اورجینال


نتیجه گیری

  1. چسبیدن قرص ها به یکدیگر و به شیشه نه تنها نشانه فیک بودن قرص فیتو نیست بلکه یکی از نشانه های اصل بودن محصول است
  2. وجود بخار روغن بی رنگ بر روی شیشه طبیعی است اما مالیده شدن روغن زرد رنگ بر روی شیشه نقص است. هرچند که به هیچ وجه دلیلی بر تقلبی بودن محصول نیست.
  3. تاریخ و بچ نامبر چاپ شده بر روی نسخه فیک با کشیدن انگشت بر روی آن پاک میشود. در صورتیکه در نسخه اصلی فقط با خراشیدن با جسم سخت یا ناخن پاک میشود.
  4. فونت بی کیفیت و کلفت و حاشیه اضافی لوگو و تصاویر نشانه تقلبی بودن محصول است. نسخه اصلی قرص فیتو چاپی کاملا با کیفیت دارد و اثری از فونت های ضخیم و در هم رفته و حاشیه های اضافی بر روی تصاویر و لوگوی فیتو دیده نمیشود.
  5. شکل، رنگ و اندازه کپسولهای فیتو مشخص و شناخته شده است. هرگونه شکل و اندازه متفاوت و یا رنگ متفاوت نشانه تقلبی بودن محصول است.

ما در این مقاله بر اساس تجربیات حاصل تا این تاریخ ،به مواردی که قالبا در محصولات موجود در بازار مشاهده گردیده پرداختیم. سخن آخر این است که برای اطمینان کامل از اصل بودن قرص فیتو فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و سابقه و نام و نشانی مانند فروشگاه موج لند که دارای مجوزها و نماد های متعدد است خرید نمایید. شما میتوانید نسخه اصلی قرص فیتو را با خیالی آسوده از این لینک خریداری نمایید.

 

خرید قرص فیتو اصل و اورجینال

 

 

توجه : استفاده از متن و عکس ها تنها با ذکر منبع همراه با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد. در غیر این صورت هرگونه کپی برداری از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *